Իրանի դեմ նոր պшտերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. Էրդողան Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան ՀԷՑ-ում 40 տոկոսով ավելացել է վթարների թիվը, իրենք հայտարարում են, որ չի աճել. Դավիթ Ղազինյան «Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով
Ավետիք Չալաբյանը ներկայացրել է նոր քաղաքական ուժի՝ «Հայկական քվե»-ի առաջնահերթությունները
«Հայաքվե» նախաձեռնության համակարգող Ավետիք Չալաբյանը ներկայացրել է նոր քաղաքական ուժի՝ «Հայկական էվե»-ի առաջնահերթությունները։
Քաղաքական նախաձեռնության պատմությունը և գործունեությունը ներկայացնելուց հետո Չալաբյանը նշեց, որ իշխանությունները տարածում են հակազգային գաղափարներ՝ երկրի պատմությունն ու ինքնությունը խեղաթյուրելու համար, մինչդեռ ընդդիմադիր ուժերի մեծ մասը առաջարկում է կոսմետիկ փոփոխություններ, որոնք հիմնարար ազդեցություն չունեն իրավիճակի վրա։ Նա նշեց, որ անհրաժեշտ են հիմնարար այլընտրանքներ։
Չալաբյանի խոսքով՝ «Հայկական քվե»-ի քաղաքական ծրագիրը ծավալուն է և մանրամասն կներկայացվի ավելի ուշ։ Դրա հիմնական նպատակն է կառուցել կայուն, բարգավաճ երկիր, որը կարող է դիմակայել մարտահրավերներին։ «Սա հնարավոր է, եթե պետությունը պաշտպանված է իր սեփական ուժերով։ Առանց դրա անհնար է գոյություն ունենալ ուրիշների ողորմածության տակ նման բարդ տարածաշրջանում։ Մենք պետք է մեղմացնենք բաժանարար գծերը, զարգացնենք բանակը և ստեղծենք նոր ռազմավարական զսպման հնարավորություններ՝ շնորհիվ տեխնոլոգիապես զարգացած և մարտունակ բանակի։
Մենք պետք է միաժամանակ զարգացնենք ռազմաարդյունաբերական համալիրը, կառուցենք լավ հարաբերություններ ուժային կենտրոնների հետ և թույլ չտանք, որ մեզ օգտագործեն որպես խաղաքարտեր իրենց գործարքներում։ Պետք է ստեղծենք ռազմավարական դաշինքներ այն կենտրոնների հետ, որոնց հետ համայնքն ունի շահեր, որոնք ներկայումս բացակայում են։ Մենք պետք է դիմադրենք Ադրբեջանի ցանկացած ոտնձգության։ Ուժ կառուցելու համար մենք պետք է ունենանք առողջ տնտեսություն», - հիշեցրեց Չալաբյանը՝ հավելելով, որ տնտեսությունը պետք է հիմնված լինի մրցակցության, տնտեսվարող սուբյեկտների պաշտպանության, թափանցիկ հարկային քաղաքականության և մակրոտնտեսական կայունության վրա։
Միևնույն ժամանակ, պետք է զարգանա հիմնարար գիտությունը, տարածաշրջանները պետք է զարգանան հավասարաչափ, և նոր ատոմակայանի հետ մեկտեղ անհրաժեշտ են արևային էլեկտրակայաններ։ «Արդյունաբերությունը նույնպես պետք է զարգանա, բայց այնպես, որ բնական պաշարների օգտագործումը չհանգեցնի էկոհամակարգերի ոչնչացմանը։ Երկրի զգալի մասն արդեն վերածվել է անապատի», - նշեց Չալաբյանը։
Քաղաքական գործիչը խոստացավ զարգացնել տրանսպորտային հաղորդակցությունները, ավարտել Հյուսիս-Հարավ նախագիծը, կառուցել նոր մայրուղի Թբիլիսիում և օդանավակայան հարավում։ Չալաբյանը նաև խոստացել է պաշտպանել մարդու իրավունքները, դադարեցնել կառավարության միջամտությունը դատական ​​համակարգում և վերջ դնել եկեղեցու անկախության նկատմամբ ոտնձգություններին։
Այս ամենը պահանջում է բնակչության համերաշխությունն ու աջակցությունը, հիշեցրեց քաղաքական գործիչը։
Հայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետԵրևանում մոռացել են հայկական երկաթուղում կատարված ռուսական ներդրումների մասին. ԶախարովաԻրանի դեմ նոր պшտերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. Էրդողան Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ Արտադրական գործընթացի արդյունավետության բարձրացմանը զուգահեռ տարածաշրջանում առաջին Komatsu PC 4000 մակնիշի էքսկավատորը ձեռք բերեց հենց ԶՊՄԿ-նՄեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներով«Բացառում ենք գործող վարչախմբի, նրա արբանյակների, նախորդ իշխանությունները ներկայացնող ուժերի հետ դաշինքները». Ավետիք ՉալաբյանԵթե ճամփաբաժանը ճիշտ անցնենք՝ դրան կհաջորդի հազարամյակներ. Ավետիք ՉալաբյանԱվետիք Չալաբյանը ներկայացրել է նոր քաղաքական ուժի՝ «Հայկական քվե»-ի առաջնահերթություններըԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Անվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանԽաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներԵկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Ներդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ)