Իրավական դաշտում է ամեն ինչ․ Սամվել Կարապետյանի առաջադրումը հանգիստ չի տալիս իշխանությանը
PoliticsԳործող իշխանությանը ակնհայտորեն անհանգստացնում է այն հանգամանքը, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Սամվել Կարապետյանն է։ Քաղաքական դաշտում և սոցիալական հարթակներում ակտիվ քննարկումներ են ծավալվել, տարբեր խմբեր փորձում են իրենց տեսակետը ներկայացնել՝ հաճախ իրավական գնահատականներ հնչեցնելով։ Մինչդեռ ոլորտի մասնագետները պնդում են, որ գործընթացը գտնվում է բացառապես օրենքի շրջանակում և որևէ իրավական խոչընդոտ չկա։
«Ուժեղ Հայաստանի ուժեղ վարչապետն է Սամվել Կարապետյանը»։ Այս հայտարարությամբ հանդես է եկել «Մեր ձևով» շարժման անդամ Գոհար Մելոյանը՝ ներկայացնելով կուսակցության քաղաքական և տնտեսական տեսլականը։ Նրա խոսքով՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին համարում հանդես կգա Նարեկ Կարապետյանը՝ անցումային համակարգողի կարգավիճակով։ Թիմը ներկայանում է թափանցիկության, ազնվության և մասնագիտական կարողությունների շեշտադրմամբ։