Ucom Supports Youth Environmental Education Ucom Supports the Next “SunChild” Festival in Armenia France defense minister: Armenia will be provided with short-, medium-range missiles if necessary Kremlin: Armenia has not officially notified about CSTO membership suspension MoD: Armenia army did not fire at Azerbaijani positions With the support of Ucom, the 18th annual international microelectronics olympiad was held AMD 3,500,572 to the “SOS Children’s Villages” Armenian Charity Foundation IDBank’s new offer for business With Ucom’s Level Up tariff plans subscribers have unlimited access to Netflix, Duolingo and Zoom During EURO 2020 Ucom subscribers to take part in the uMeter voting and draw Let’s weave kindness: The “Power of one dram” initiative is one year old. On June 1, events were held with the financing of IDBank
iPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM
Apple-ը շարունակում է իր ընթացքը դեպի պրեմիում մոդելներում SIM քարտի ֆիզիկական բնիկներից ամբողջական հրաժարում։ Ըստ TechManiacs-ի և GF Securities-ի վերլուծաբան Ջեֆ Պուի թարմ տվյալների՝ iPhone 18 Pro-ն և iPhone 18 Pro Max-ը կթողարկվեն բացառապես eSIM տարբերակներով՝ առանց nano-SIM-ի սկուտեղի աշխարհի բոլոր տարածաշրջաններում։ «Ամերիկյան» և «գլոբալ» տարբերակների բաժանումն այլևս չի լինի։
Գլխավոր պատճառը՝ տեղը մարտկոցի համար
Կորպուսի ներսում տարածության ազատումը հիմնական շարժառիթն է։ Հեռացնելով SIM քարտի մեխանիկական բնիկը՝ ինժեներները լրացուցիչ միլիմետրեր են ստանում ավելի մեծ հզորությամբ մարտկոց տեղադրելու համար։ Ըստ լուրերի՝ iPhone 18 Pro Max-ը կստանա 5100–5200 մԱժ հզորությամբ մարտկոց, ինչը կդառնա iPhone-ի պատմության մեջ ամենամեծ ցուցանիշներից մեկը։ Սպասվում է, որ ինքնավարությունը կհասնի Apple-ի համար ռեկորդային արժեքների։
Նույն մոտեցումն է սպասվում նաև ծալվող iPhone Fold-ին (կամ Flip-ին). դրա գերբարակ կառուցվածքը պարզապես տեղ չի թողնում ավանդական բնիկի համար։ Հեռանկարում eSIM-ը կդառնա միակ տարբերակը Apple-ի բոլոր նոր ֆլագմանների համար։
Էլ ի՞նչ է սպասվում iPhone 18 Pro-ին 2026 թվականին
• A20 Pro պրոցեսոր՝ կառուցված TSMC-ի 2 նանոմետր տեխնոլոգիայով (արտադրողականության և էներգաարդյունավետության աճ)։
• Թարմացված անլար մոդուլներ՝ Wi-Fi/Bluetooth N2 չիպ և C2 մոդեմ (5G-ի mmWave և sub-6 ԳՀց աջակցությամբ)։
• Փոքրացված Dynamic Island՝ շնորհիվ Face ID-ի մասնակի տեղափոխման էկրանի տակ։
• Փոփոխական դիաֆրագմա հիմնական 48 Մպ տեսախցիկում՝ տարբեր լուսավորության պայմաններում ավելի լավ նկարահանման համար։
Գները կմնան 2025 թվականի մակարդակին
Apple-ը չի պլանավորում բարձրացնել առաջարկվող մանրածախ գները։ Սպասվող մեկնարկային գներն են.